Menü
Sepetim

Kimyasal Malzemeler

Kimyasal Malzemeler ile ilgili çeşitli ürünleri bu kategoride inceleyebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Potasyum Dikromat 500 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Potasyum dikromat, K2Cr2O7, en yaygın olarak çeşitli laboratuvar ve endüstriyel uygulamalarda oksitleyici bir ajan olarak kullanılan yaygın bir inorganik kimyasal reaktiftir. Tüm altı değerli krom bileşiklerinde olduğu gibi, akut ve kronik olarak sağlığa zararlıdır.Okulların kullanımına uygun paketl..
75,90TL
Vergiler Hariç:64,33TL
Potasyum Bromür 200 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Potasyum bromür, ABD’ de 1975′ e kadar tezgah üstü kullanımı olan, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında antikonvülsan ve yatıştırıcı olarak yaygın olarak kullanılan bir tuzdur. Etkisi bromür iyonundan kaynaklanmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fi..
56,61TL
Vergiler Hariç:47,97TL
Potasyum Bioksalat 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Potasyum hydrogenoxalate olarak da bilinen, potasyum bioxalate, a, tuz formülü ile KHC2O4.Bu en yaygın tuzlarından biri hydrogenoxalate anyon ve reaksiyona sokulması ile elde edilebilir, potasyum hidroksit ile oksalik asit, 1:1 mol oranında. Tuz olarak da bilinen potasyum hidrojen oksalat, potasyum ..
25,09TL
Vergiler Hariç:21,27TL
Potasyum Bifosfat 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Monopotasyum fosfat, MKP, KH₂PO₄ formülüne sahip inorganik bileşiktir. Dipotasyum fosfat ile birlikte genellikle bir gübre, gıda katkı maddesi ve tamponlama maddesi olarak kullanılır. Tuz genellikle dipotasyum tuzu ve fosforik asit ile birlikte kristalleşir. Tek kristaller oda sıcaklığında paraelekt..
16,59TL
Vergiler Hariç:14,06TL
Polivinil Alkol (PVA) 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Poli suda çözünür sentetik bir polimerdir. İdealleştirilmiş formül [CH₂CH]ₙ’ ye sahiptir. Kağıt yapımında, tekstilde ve çeşitli kaplamalarda kullanılır. Renksiz ve kokusuzdur. Bazen boncuk veya su içinde çözelti halinde verilir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, ..
32,81TL
Vergiler Hariç:27,81TL
Petrol Eteri (40-60 C) 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Petrol eteri 40-60 °C aralığındaki kaynama noktalarına sahip hidrokarbonları içeren petrolün damıtılma ürünüdür. Çözücü olarak kullanılır. İsminde eter geçmesine rağmen eter değildir. Eter ismi ile sıvının uçuculuğu kastedilmektedir. Suda çözünmez, etanolde çözünür. En hafifi ve en uçucu hidrokarbon..
75,77TL
Vergiler Hariç:64,21TL
Pepsin Solüsyon Çözeltisi %5 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Pepsin – HCl karışımı %5 lik solüsyon çözeltisidir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvencesiyle üretilmekte..
1.011,58TL
Vergiler Hariç:857,27TL
Parafin (Boncuk) 200 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Parafin mumu petrolden elde edilen renksiz, kokusuz bir mum çeşidi. Parafin mumu ilk defa 1829 yılında Carl Reichenbach tarafından odun katranından; daha sonra bütümlü tabakalardan; 1867′ den sonra da petrolden elde edildi. 1947′ de de sentetik parafin mumu yapıldı. Petrolün bir yan ürünüdür. Ayrıca..
44,13TL
Vergiler Hariç:37,40TL
Pankreatin 50 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Pankreatin pankreasın ekzokrin hücrelerinin sentezlediği amilaz, lipaz ve proteaz gibi enzimlerin ortak adı. Bu enzim karışımı ticari olarak da satılmakta ve pankreatit, pankreatektomi ve kistik fibrozis gibi pankreatik enzim yetersizliğiyle karakterize hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Oku..
168,01TL
Vergiler Hariç:142,38TL
Oksijenli Su (Non-Steril) 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Oksijenli su, %3 lük hidrojen peroskitten oluşmaktadır. Perhidrol olarak da anılmaktadır. Tıbbi amaçlı kullanım için uygun değildir, deneysel amaçlı üretilmiştir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için ..
25,09TL
Vergiler Hariç:21,27TL
Oksalik Asit 500 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Oksalik asit H₂C₂O₄ formülüne sahip bir organik asittir. İsmini ilk defa bulunduğu yoncadan almıştır. Zayıf asit özelliği gösterir. Sadece birbirine bağlı iki karboksil kökünden oluşur. Birçok bitkisel kaynakta içerik olarak bu organik asit bulunur.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul ..
31,64TL
Vergiler Hariç:26,82TL
Nişasta İndikatör Çözeltisi %1 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Nişastanın sulu çözeltisidir. Çözelti oranı %1 dir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvencesiyle üretilmekte..
38,86TL
Vergiler Hariç:32,93TL
Nişasta 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Nişasta, farin veya amidon, suda çözünmeyen, kompleks bir karbonhidrat. Bitkiler tarafından fazla glikozu depolamak için kullanılır. Endüstride tutkal, kâğıt ve tekstil yapımında kullanılır. Gıda sanayisinde kıvamlandırıcı, yemek yapımında sıvıları koyulaştırmakta kullanılır.Okulların kullanımına uy..
13,52TL
Vergiler Hariç:11,45TL
Nikel II Sülfat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Nikel sülfat NiSO4 formülüne sahip bir metal bileşiğidir. Nikel sülfat hidratsız formu oda sıcaklığında sarımsı bir renge sahipken hekzahidrat ve heptahidrat hali mavi bir renge sahiptir bakır sülfat rengini andırır. Suda çok iyi çözünür.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya li..
61,23TL
Vergiler Hariç:51,89TL
Nikel II Klorür 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Nikel (II) klorür, kimyasal bileşik NiCl₂’ dür. Susuz tuz sarıdır, ancak daha bilindik hidrat NiCly 6H₂0 yeşildir. Nikel (II) klorür, çeşitli formlarda, kimyasal sentez için en önemli nikel kaynağıdır. Nikel klorürler, bir çözelti oluşturmak için havadaki nemi emen, yumuşaktır.Okulların kullanımına ..
30,75TL
Vergiler Hariç:26,06TL
Naftalin 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Naftalin veya naftalen, kapalı kimyasal formülü C₁₀H₈ olan, aromatik hidrokarbondur. Maden kömürünün damıtılmasıyla elde edilen orta ve ağır yağlardan ayrıştırılır. Beyaz pulcuklar biçiminde, billur yapılı bir katıdır. Keskin ve kendine özgü bir kokusu vardır.Okulların kullanımına uygun paketleme il..
10,55TL
Vergiler Hariç:8,94TL
Metilen Mavisi Çözeltisi 200 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Metiltiyoninyum klorür olarak da bilinen metilen mavisi bir ilaç ve boyadır. Bir ilaç olarak, esas olarak methemoglobinemiyi tedavi etmek için kullanılır. Spesifik olarak,% 30′ dan daha fazla olan veya oksijen tedavisine rağmen semptomları olan methemoglobin düzeylerini tedavi etmek için kullanılır...
27,78TL
Vergiler Hariç:23,54TL
Metil Selüloz Çözeltisi %1 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Karboksi metil selüloz (CMC) ‘ ün %1 lik sulu çözeltisidir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvencesiyle üre..
6,30TL
Vergiler Hariç:5,34TL
Metil Oranj Çözeltisi 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
30Metil kırmızısı (ayrıca C.I. Asit Kırmızısı 2) asidik çözeltilerde kırmızı renk alan bir asit-baz indikatörüdür. Ayrıca bir azo (R-N=N-R bağı) boyar maddesidir. Kırmızı kristal toz şeklindedir. Metil kırmızısı 4,4 pH’ ın altında kırmızı, 6,2′ nin üstünde ise sarı renk alır.Okulların kullanımına uy..
38,73TL
Vergiler Hariç:32,82TL
Metil Kırmızısı Çözeltisi 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Metil kırmızısı asidik çözeltilerde kırmızı renk alan bir asit-baz indikatörüdür. Ayrıca bir azo boyar maddesidir. Kırmızı kristal toz şeklindedir. Metil kırmızısı 4,4 pH’ ın altında kırmızı, 6,2′ nin üstünde ise sarı renk alır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, ..
44,13TL
Vergiler Hariç:37,40TL
Mangan II Sülfat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Mangan (II) sülfat, MnSO₄ formüllü inorganik bileşiktir. Bu renksiz nemli katı ticari açıdan önemli bir mangan (II) tuzudur. 2005 yılında dünyada yaklaşık olarak 260M kg/y kadar üretildi. Mangan metalinin ve birçok kimyasal bileşiğin ön maddesidir. Mangan eksikliği olan topraklar bu tuzla düzeltilir..
15,83TL
Vergiler Hariç:13,41TL
Mangan Dioksit 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Manganez (IV) oksit, MnO formülüne sahip inorganik bileşiktir. Bu siyahımsı veya kahverengi katı doğal olarak manganezin ana cevheri ve manganez nodüllerinin bir bileşeni olan mineral pirolusit olarak oluşur. MnO için ana kullanım alkalin pil ve çinko-karbon pil gibi kuru hücreli piller içindir.Okul..
11,71TL
Vergiler Hariç:9,92TL
Magnezyum Sülfat 50 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Magnezyum sülfat kimyasal formülü MgSO₄ olan, magnezyum, kükürt ve oksijen ihtiva eden bir inorganik tuz. Genellikle heptahidrat formunda sülfat minerali olan Epsomit ya da diğer adıyla Epsom tuzu halinde bulunur. Epsom adını İngiltere’ deki bir yerleşim yerinden almıştır.Okulların kullanımına uygun..
4,51TL
Vergiler Hariç:3,82TL
Magnezyum Nitrat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Magnezyum nitrat, Mg(NO3)2 (H2O) formülüne sahip inorganik bileşikleri belirtir. Hepsi beyaz katılardır. Susuz malzeme higroskopiktir, hızla havada durduğunda hekzahidratı oluşturur. Tüm tuzlar hem suda hem de etanolde çok çözünür.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizi..
12,74TL
Vergiler Hariç:10,79TL
Magnezyum Metal Şeridi 25 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Magnezyum metalinin yanma tepkimelerinin gözlenmesi deneyinde kullanılmaktadır. 25 gr’ lık metal şerit rulodur.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız te..
94,94TL
Vergiler Hariç:80,46TL
Magnezyum Klorür 300 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Magnezyum klorür, MgCl₂ formülü ve çeşitli hidratları MgCl₂ₓ ile kimyasal bileşiğin adıdır. Bu tuzlar, suda oldukça çözünür olan tipik iyonik halidlerdir. Hidratlanmış magnezyum klorür, brin veya deniz suyundan ekstrakte edilebilir. Kuzey Amerika’ da magnezyum klorür öncelikle Büyük Tuz Gölü tuzlu s..
13,89TL
Vergiler Hariç:11,77TL
Magnezyum Hidroksit 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Magnezyum hidroksit, magnezyum elementinin elde edilmesinde kullanılan bir cevherdir. Toprak alkali metallerinden magnezyum ile hidroksit iyonunun sentez reaksiyonu ile oluşur. Oldukça kuvvetli bir baz olup kimyagerler tarafından sıkça kullanılan başlıca kuvvetli bazlardan biridir.Okulların kullanım..
16,09TL
Vergiler Hariç:13,63TL
Lügol Çözeltisi 200 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Lugol çözeltisi, iyot elementi ile potasyum iyodürün suda çözünmesiyle elde edilen bir karışımdır. İlk kez Fransız fizikçi Auguste Lugol tarafından 1829 yılında hazırlanmıştır. Çözelti, karbonhidrat içeren bir maddeye döküldüğünde o madde mavi-mor ve lacivert renk alır. Bir maddeye nitrik asit dökül..
25,73TL
Vergiler Hariç:21,81TL
Lityum Karbonat 50 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Lityum karbonat Li₂CO₃ formüllü, karbonatın lityum tuzu olan inorganik bileşik. Bu beyaz tuz metal oksitleme işleminde yaygın şekilde kullanılır. Bipolar bozukluğun tedavisi için temel bir sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan en önemli ilaçtır. Dünya Sağlık Örgütü’ nün esansiyel ilaçlar listesinde bulu..
71,02TL
Vergiler Hariç:60,18TL
Kurşun II Oksit 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kurşun (II) oksit olarak da adlandırılan, kurşun monoksit , molekül formülü ile inorganik bileşik PbO. PbO iki oluşur polimorflar: mürdeseng bir olan tetragonal kristal yapısına ve sarı kurşun oksidi bir olan ortorombik bir kristal yapısı. PbO için modern uygulamalar içinde çoğunlukla talebi merkezl..
39,62TL
Vergiler Hariç:33,58TL
Kurşun II Nitrat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kurşun (II) nitrat, kimyasal formülü Pb(NO₃) olan inorganik bir bileşiktir. Genellikle renksiz bir kristal veya beyaz toz halinde oluşur ve diğer kurşun (II) tuzlarının çoğunun aksine suda çözünür.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvar..
39,62TL
Vergiler Hariç:33,58TL
Kurşun II Asetat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kurşun asetat, kurşun diasetat, erikli asetat, kurşun şekeri, kurşun şeker, Satürn tuzu veya Goulard’ ın tozu olarak da bilinen kurşun (II) asetat, tatlı bir tada sahip beyaz kristalli bir kimyasal bileşiktir. Kurşun (II) oksidin asetik asit ile işlenmesiyle yapılır. Diğer kurşun bileşikleri gibi to..
49,91TL
Vergiler Hariç:42,30TL
Kükürt Tozu 150 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kükürt, limon sarısında ametal, yalın katı cisimdir. Kükürt doğada yaygın olarak bulunan bir elementtir. Özellikle en önemli kükürt yataklarının yer aldığı Sicilya, Louisiana ve Japonya’ da eski volkanların yakınında, alçı taşı ya da kireç taşı katmanları arasında doğal halde bulunur.Okulların kulla..
8,24TL
Vergiler Hariç:6,98TL
Krom III Klorür 150 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Krom (III) klorür, CrCIyxHOO formülüne sahip çeşitli bileşiklerden herhangi birini tarif eder, burada x, 0, 5 ve 6 olabilir. CrCly formülüne sahip susuz bileşik, mor bir katıdır. Triklorürün en yaygın şekli koyu yeşil hekzahidrat, CrCly 6H20′ dur. Krom klorürler, yün boyaları için katalizör ve öncü ..
119,12TL
Vergiler Hariç:100,95TL
Kristal Viyole Çözeltisi 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kristal viyole veya gentian viyole, histolojik bir leke olarak ve Gram’ un bakterileri sınıflandırma yönteminde kullanılan bir triarilmetan boyadır. Kristal viyole antibakteriyel, antifungal ve antelmintik özelliklere sahiptir ve daha önce topikal bir antiseptik olarak önemlidir.Okulların kullanımın..
45,42TL
Vergiler Hariç:38,49TL
Kongo Kırmızısı Çözeltisi 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kongo kırmızısı, benzidindiazo-bis-1-naftilamin-4-sülfonik asit denilen asidin sodyum tuzudur. İkincil diazo boyasıdır. Kongo kırmızısı suda çözünebilir ancak etanol gibi organik çözücülerde daha iyi çözünür. Güçlü ve sert yapısı nedeniyle selüloz lifleri ile benzerliği vardır.Okulların kullanımına ..
81,18TL
Vergiler Hariç:68,80TL
Kolonya Esansı Limon 30 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kolonya esansı, etil alkol ve su ile yapılan karışımın hoş koku vermesi için katılan bir çeşit parfümdür. Örnek kolonya üretimi için limon esansı kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için..
25,09TL
Vergiler Hariç:21,27TL
Kobalt II Nitrat 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kobalt Nitrat, inorganik bir bileşiktir. Kobalt (II) tuzudur. En yaygın form, su ve diğer polar çözücülerde çözünebilen kırmızı-kahverengi bir kaynatma tuzu olan hekzahidratdır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı..
58,02TL
Vergiler Hariç:49,17TL
Kobalt II Klorür 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kobalt (II) klorür, CoCl formülüne sahip bir inorganik kobalt ve klor bileşiğidir. Gök mavisi kristalimsi bir katıdır. Bileşik birkaç hidrat CoCl oluşturur. Tri- ve tetrahidratların oluşumu ile ilgili iddialar doğrulanmamıştır. Dihidrat mor ve hekzahidrat pembedir.Okulların kullanımına uygun paketle..
241,25TL
Vergiler Hariç:204,45TL
Kloroform %99,9 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kloroform ya da triklorometan anestezik etkisi olan hoş kokulu ve zehirli bir organik bileşik. Kimyasal formülü CHCl₃’ tür. Ağır, renksiz, uçucu bir sıvı olup 61 °C’ de kaynar. Yoğunluğu 1,48 g/cm³’ tür. Yağları çözer. Kimyasal işlemlerde çok kullanılır. Suda dibe çöker. Çözücü olarak kullanılır.Oku..
67,79TL
Vergiler Hariç:57,45TL
Kireç Tozu 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kireç, kireç taşının çeşitli derecelerde pişirilmesi sonucu elde edilen, suyla karıştırıldığında, tipine göre havada veya suda katılaşma özelliği gösteren, beyaz renkli, inorganik esaslı bir bağlayıcı madde türüdür.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya bi..
12,74TL
Vergiler Hariç:10,79TL
Kil (Kaolin) 500 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kil doğada bol miktarda bulunan bir malzemedir. Fakat saf kil bulmak oldukça zordur. Kilin içerisinde en çok kalker, silis, mika, demir oksit mineralleri bulunur. İllit, kaolinit, montmorillonit ve diğer killer diye 4 ana grup kil vardır. Genellikle 0,002 mm’ den daha küçük taneli malzemeye kil adı ..
20,06TL
Vergiler Hariç:17,00TL
Kalsiyum Sülfat 200 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kristal suyu içeren kalsiyum sülfat, alçı taşı olarak adlandırılır. Alçı taşı yaygın olarak mücevher yapımında ve dişçilikte kullanılır. Alçı taşı 128 °C’ ta ısıtıldığında içerdiği suyun %75′ ini kaybederek alçıya dönüşür. Alçı suyla karıştırılırsa suyu kendisine bağlayarak sertleşir.Okulların kulla..
20,06TL
Vergiler Hariç:17,00TL
Kalsiyum Oksit 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum oksit ya da sönmemiş kireç geniş bir kullanım alanı bulunan bir çeşit kimyasal bileşiktir. Beyaz renkli, aşındırıcı ve alkalik bir katıdır. Sanayide kireç taşlarını yüksek sıcaklıklarda eriterek karbondioksidin uzaklaştırılmasıyla elde edilir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaok..
12,74TL
Vergiler Hariç:10,79TL
Kalsiyum Nitrat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Norgessalpeter olarak da adlandırılan kalsiyum nitrat, Ca (NOp) formülüne sahip inorganik bir bileşiktir. Bu renksiz tuz havadan nemi emer ve genellikle bir tetrahidrat olarak bulunur. Esas olarak gübrelerde bileşen olarak kullanılır, ancak başka uygulamalara sahiptir.Okulların kullanımına uygun pak..
14,28TL
Vergiler Hariç:12,10TL
Kalsiyum Metali 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum, toprak alkalileri grubundan metalik bir element. Sembolü “Ca” dır. İsmi Latincede “kireç” anlamına gelen “calx” sözcüğünden gelmektedir. İlk defa 1808’ de Lumphru Davy tarafından kalsiyum hidroksitten elektroliz yoluyla elde edilmiştir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen..
827,87TL
Vergiler Hariç:701,58TL
Kalsiyum Klorür 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum klorür, kalsiyum ve klorun tuz formudur. Bu bileşik tipik iyonik halojenür gibi hareket eder ve oda sıcaklığında katıdır. Yaygın uygulamaları tuzlu su olarak soğutma tesisleri, yollarda buz ve toz kontrolü ve kurutulması şeklindedir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen vey..
7,08TL
Vergiler Hariç:6,00TL
Kalsiyum Karbonat 200 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum karbonat, halk arasında kireç taşı olarak bilinen bir tür kimyasal bileşiktir. Bileşik formülü CaCO₃ şeklindedir. Bu bileşik doğada en fazla eski kayaçlarda ve deniz kabuklarında bulunur. Kalsiyum karbonat, antiasitlerin bir üyesi olsa da, fazlası biyolojik olarak zararlıdır.Okulların kulla..
8,88TL
Vergiler Hariç:7,52TL
Kalsiyum Hidroksit 150 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum hidroksit, sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur. Suda çözündüğünde hamurumsu görüntü veren bir alkalidir. Geleneksel adı söndürülmüş kireç veya hidratik kireçtir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen ve..
9,40TL
Vergiler Hariç:7,96TL
Kalsiyum Fosfat 250 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum fosfat, ortofosfatlar, metafosfatlar veya pirofosfatlar ve özellikle hidrojen veya hidroksit iyonlar ile beraber kalsiyum iyonları içeren bir mineral ailesine verilen isimdir. Kemiğin yüzde yetmişi bir kalsiyum fosfat minerali olan hidroksiapaptitten oluşur. Diş minesi de büyük oranda kalsi..
20,97TL
Vergiler Hariç:17,78TL
Kalsiyum Asetat 500 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kalsiyum asetat asetik asitin kalsiyum tuzu. Ca(C₂H₃O₂)₂ formülü ile ifade edilir. Eski bir ismi kirecin asetatı olarak bilinir. Susuz hali çok higroskopiktir. Bundan dolayı monohidrat formu yaygındır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laborat..
45,16TL
Vergiler Hariç:38,27TL
Kalibrasyon Çözeltisi pH9 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Teknik kalitedeki laboratuvar kimyasalları, AR-GE, kalite kontrol, üretim geliştirme gibi safhalarda kullanılabilir. Üniversitelerin, liselerin veya işletmelerin laboratuvarlarında genel amaçlı kullanım için tasarlanmıştır.Rokim markalı Kalibrasyon Çözeltisi pH9 500 ml 1 Adet olarak ambajlanmış olup..
520,73TL
Vergiler Hariç:441,29TL
Kalibrasyon Çözeltisi pH7 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
pH kalibrasyon çözeltisidir. Teknik kalitedir pH7 kalibrasyonudur.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvencesi..
520,73TL
Vergiler Hariç:441,29TL
Kalibrasyon Çözeltisi pH4 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
pH kalibrasyon çözeltisidir. Teknik kalitedir pH4 kalibrasyonudur.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvencesi..
520,73TL
Vergiler Hariç:441,29TL
Kalibrasyon Çözeltisi pH10 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
pH kalibrasyon çözeltisidir. Teknik kalitedir pH10 kalibrasyonudur.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede olup Rokim markası ve güvences..
520,73TL
Vergiler Hariç:441,29TL
Jelatin Toz 1 kg
Çok Yakında
Marka: Rokim
Jelatin, hayvan bağ dokusundan yapılan, yarı şeffaf, renksiz, kolay kırılır, tatsız katı bir maddedir. Genellikle yiyecek sanayisinde yiyeceklerin dayanıklılığını artırmak için kullanılır. Bunun yanında, eczacılık, fotoğrafçılık ve kozmetikte de ürün yapımında kullanılır.Okulların kullanımına uygun ..
308,12TL
Vergiler Hariç:261,12TL
İzopropil Alkol (2-Propanol) 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
İzopropil alkol (IUPAC ismi: propan-2-ol), renksiz ve yanıcıdır. Güçlü bir kokusu vardır. Alkol karbon atomunun diğer iki karbon atomuna ve propil grubunun hidroksil grubuna bağlı olduğu bu bileşik ikincil alkolün en basit örneğidir. 1-propanol’ ün yapısal izomeridir. Evsel ve endüstriyel alanlarda ..
65,87TL
Vergiler Hariç:55,82TL
İyot Çözeltisi 0,1N 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
İyotun 0,1N’ lik çözeltisidir. Laboratuvar ortamında deneylerde kullanılmak üzere üretilmiştir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız teknik kalitede ol..
132,51TL
Vergiler Hariç:112,30TL
İyot 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
İyot, sembolü I olan bir elementtir. Kimyasal olarak iyot halojenlerin en az reaktif olanı, astatin’den sonra en elektropozitif olanıdır. İyot başlıca tıpta, fotoğrafçılıkta ve boya imalatında kullanılır. Çoğu canlının eser miktarda iyota gereksinimi vardır. Diğer halojenler (periyodik tablonun Grup..
125,95TL
Vergiler Hariç:106,73TL
İspirto (Renkli) 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
İspirto evlerde temizlik işlerinde ve yakıt olarak kullanılan bir kimyasal maddedir. Türkçeye Avrupa dillerinden geçen ispirto kelimesinin aslı latince spiritus (can, ruh, hayatın özü) kelimesinden gelmektedir. İspirto mavi veya mor renkli olabilir. İspirto, İngilizcede “denatured alcohol” olarak ad..
62,78TL
Vergiler Hariç:53,20TL
İndofenol (2,6-Diklorofenol) Çözeltisi 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İndofenol, OCHHNCNHOHH formülüne sahip organik bir bileşiktir. Amonyak için ortak bir test olan Berthelot reaksiyonunun ürünü olan koyu mavi boyadır. OH yerine çeşitli sübstitüentler ve çeşitli halka sübstitüsyonları olan indofenol grubu, saç boyama ve tekstil ürünlerinde kullanılan birçok boyada bu..
152,20TL
Vergiler Hariç:128,98TL
İndigo Karmin Çözeltisi 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İndigo karmin ya da 5,5′ indigosülfonik asit sodyum tuzu, bir pH belirtecidir (indikatör). Çoğunlukla pH göstericisi olarak kullanılır. 11.4 pH seviyesinde mavi, 13.0 pH seviyesinde ise çözeltiye sarı renk verir. İndigo karmin aynı zamanda yükseltgenme belirteci olarak da kullanılır, yükseltgenme (r..
50,17TL
Vergiler Hariç:42,52TL
İmmersiyon Yağı 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Işık mikroskobunda, yağa daldırma, bir mikroskopun çözme gücünü arttırmak için kullanılan bir tekniktir. Bu, hem objektif merceğin hem de numunenin yüksek kırılma indisine sahip şeffaf bir yağa daldırılması ve böylece objektif merceğin sayısal açıklığının arttırılmasıyla elde edilir.Okulların kullan..
46,05TL
Vergiler Hariç:39,03TL
İletkenlik Çözeltisi 84 uS/cm 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İletkinlik kalibrasyon çözeltisidir. 84 µS/cm ölçüsündedir. Laboratuvar ortamında kullanılmak için hazırlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımız..
66,90TL
Vergiler Hariç:56,69TL
İletkenlik Çözeltisi 1413 uS/cm 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İletkinlik kalibrasyon çözeltisidir. 1413 µS/cm ölçüsündedir. Laboratuvar ortamında kullanılmak için hazırlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarım..
66,90TL
Vergiler Hariç:56,69TL
İletkenlik Çözeltisi 12,88 mS/cm 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İletkinlik kalibrasyon çözeltisidir. 12,88 mS/cm ölçüsündedir. Laboratuvar ortamında kullanılmak için hazırlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasalları..
66,90TL
Vergiler Hariç:56,69TL
İletkenlik Çözeltisi 100 uS/cm 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
İletkinlik kalibrasyon çözeltisidir. 100 µS/cm ölçüsündedir. Laboratuvar ortamında kullanılmak için hazırlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasallarımı..
66,90TL
Vergiler Hariç:56,69TL
Hidroklorik Asit Çözeltisi 0,1N (0,1M) 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Hidroklorik asitin 0,1N – 0,1M’ lık sulu çözeltisidir. Laboratuvar ortamında deneylerde kullanılmak üzere üretilmiştir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul laboratuvar kimyasalla..
64,20TL
Vergiler Hariç:54,40TL
Hidroklorik Asit %30 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Hidroklorik asit, hidrojen ve klor elementlerinden oluşan, oda sıcaklığı ve normal basınçta gaz hâlinde olan hidrojen klorürün sulu çözeltisine verilen ad. Halk arasında tuz ruhu olarak da bilinir. 9. yüzyılda simyacı Cabir bin Hayyan tarafından keşfedildi ve sonrasında simya alanında kullanıldı.Oku..
20,19TL
Vergiler Hariç:17,11TL
Hidrojen Peroksit %50 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Hidrojen peroksit soluk mavi renkte; sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Hidrojen peroksitin akmazlık değeri, sudan daha yüksektir. Çok güçsüz bir asit olan bileşik; özellikle kâğıt sanayinde kâğıtlara beyaz renk vermek için üretilmektedir. Hidrojen peroksit %50 oranında seyrelt..
60,21TL
Vergiler Hariç:51,02TL
Hidrojen Peroksit %30 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Hidrojen peroksit soluk mavi renkte; sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Hidrojen peroksitin akmazlık değeri, sudan daha yüksektir. Çok güçsüz bir asit olan bileşik; özellikle kâğıt sanayinde kâğıtlara beyaz renk vermek için üretilmektedir. Hidrojen peroksit %30 oranında seyrelt..
60,21TL
Vergiler Hariç:51,02TL
Gümüş Nitrat 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Gliserin, diğer adı “gliserol” de olan sıvı halde bulunan polar organik bir trihidroksi alkoldür. Hafifçe tatlı, zehirleyici olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışır; asetonda çözünür. Tıbbi gliserin şeker hastalığında şeker olarak ayrıca dıştan deriye uygulanan merhemlerle kullanılır.Okulların ..
1.688,53TL
Vergiler Hariç:1.430,96TL
Gliserin %99,5 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Gliserin, diğer adı “gliserol” de olan sıvı halde bulunan polar organik bir trihidroksi alkoldür. Hafifçe tatlı, zehirleyici olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışır; asetonda çözünür. Tıbbi gliserin şeker hastalığında şeker olarak ayrıca dıştan deriye uygulanan merhemlerle kullanılır.Okulların ..
10,16TL
Vergiler Hariç:8,61TL
Glikoz (Dekstroz) 150 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Basit bir şeker olan glukoz yaşam için en önemli karbonhidratlardan biridir. Hücreler onu bir enerji kaynağı ve metabolik reaksiyonlarda bir ara ürün olarak kullanırlar. Glikoz fotosentezin ana ürünlerinden biridir ve hücresel solunum onunla başlar.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul ..
15,96TL
Vergiler Hariç:13,52TL
Glikol (Etilen Glikol) 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Etilen glikol (CH₂OH)₂, bir diol türüdür. Esas olarak iki amaçla, polyester elyaf üretiminde hammadde olarak ve antifriz formülasyonları için kullanılır. Kokusuz, renksiz, tatlı tatma şurubu olup orta düzeyde toksiktir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya vey..
44,77TL
Vergiler Hariç:37,94TL
Gıda Boyası (Toz) Yeşil 10 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Yeşil renkli konsantre toz gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları katı formdadır ve tekrar tekrar kullanılması için toz halinden yeterli miktarda alınarak su ile karıştırılarak kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji ..
12,60TL
Vergiler Hariç:10,68TL
Gıda Boyası (Toz) Turuncu 10 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Turuncu renkli konsantre toz gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları katı formdadır ve tekrar tekrar kullanılması için toz halinden yeterli miktarda alınarak su ile karıştırılarak kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloj..
12,60TL
Vergiler Hariç:10,68TL
Gıda Boyası (Toz) Sarı 10 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Mavi renkli konsantre toz gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları katı formdadır ve tekrar tekrar kullanılması için toz halinden yeterli miktarda alınarak su ile karıştırılarak kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji labora..
12,60TL
Vergiler Hariç:10,68TL
Gıda Boyası (Toz) Mavi 10 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Mavi renkli konsantre toz gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları katı formdadır ve tekrar tekrar kullanılması için toz halinden yeterli miktarda alınarak su ile karıştırılarak kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji labora..
12,60TL
Vergiler Hariç:10,68TL
Gıda Boyası (Toz) Kırmızı 10 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kırmızı renkli konsantre toz gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları katı formdadır ve tekrar tekrar kullanılması için toz halinden yeterli miktarda alınarak su ile karıştırılarak kullanılmaktadır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji lab..
12,60TL
Vergiler Hariç:10,68TL
Gıda Boyası (Sıvı) Yeşil 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Turuncu renkli konsantre sıvı gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları sıvı formundadır ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması için damlalıklı plastik şişe şeklinde ambaljlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında ..
7,98TL
Vergiler Hariç:6,76TL
Gıda Boyası (Sıvı) Turuncu 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Turuncu renkli konsantre sıvı gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları sıvı formundadır ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması için damlalıklı plastik şişe şeklinde ambaljlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında ..
7,98TL
Vergiler Hariç:6,76TL
Gıda Boyası (Sıvı) Sarı 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Sarı renkli konsantre sıvı gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları sıvı formundadır ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması için damlalıklı plastik şişe şeklinde ambaljlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında den..
7,98TL
Vergiler Hariç:6,76TL
Gıda Boyası (Sıvı) Mavi 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Mavi renkli konsantre sıvı gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları sıvı formundadır ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması için damlalıklı plastik şişe şeklinde ambaljlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında den..
7,98TL
Vergiler Hariç:6,76TL
Gıda Boyası (Sıvı) Kırmızı 50 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Kırmızı renkli konsantre sıvı gıda boyasıdır. Yüksek yoğunluklu gıda boyaları sıvı formundadır ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması için damlalıklı plastik şişe şeklinde ambaljlanmıştır.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında ..
7,98TL
Vergiler Hariç:6,76TL
Giemsa Boyası Çözeltisi 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Giemsa, alkol-bazlı bir Romanowsky boyasıdır. Vücut sıvılarından ya da dokulardan hazırlanan yaymalarda en başarılı boyalardan biridir. Özellikle lökositlerin, eritrositlerin, trombosit ve parazitlerin nükleus ve sitoplazma morfolojilerini ayırt etmek için kullanılır. Bazı bakteriyel, viral, fungal ..
89,29TL
Vergiler Hariç:75,67TL
Fosforik Asit %85 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fosforik asit, kimyasal formülü H₃PO₄ olan mineral asit. İlaç endüstrisi, yağ sanayi, sinek ilacı üretimi ve çeşitli temizleme amaçlarıyla kullanılır. Gıda sektöründe ise kola ve kabartma tozları içerisinde kullanılır. DNA ve RNA’ nın yapısına katılır. Tüm nükleotitlerin yapısında bulunur.Okulların ..
32,42TL
Vergiler Hariç:27,48TL
Formik Asit %85 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Formik asit, HCOOH, tek karbonlu karboksilik asittir. Metanoik asit olarak da bilinir. Formik asit, karbonil karbonuna bağlı alkil grubu içermemesiyle en basit karboksilli asit özelliği taşır. Hem aldehit hem de karboksilik asit özelliğine sahiptir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul ..
21,86TL
Vergiler Hariç:18,52TL
Fenolftalein Çözeltisi %1 500 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fenolftalein, soluk sarı renkte, toz halinde bir organik bileşik. Formülü C₂₀H₁₄O₄ olup, erime noktası yaklaşık 250 °C’ dir. Alkolde çözünür. Fakat suda asla çözünmez. Fenolftalein sıcak sülfürik asit veya çinko klorür katalizörlüğünde fenol ile ftalik anhidridin reaksiyonundan elde edilir. Fenolfta..
73,78TL
Vergiler Hariç:62,52TL
Fenol Kırmızısı Çözeltisi 200 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fenol kırmızısı çoğunlukla hücre testlerinde kullanılan bir pH indikatörüdür. Bir fenol kırmızısı çözeltisi 6,6 ve 8,0 pH değerleri arasında sarıdan kırmızıya bir renk geçişi yapar. 8,0’ ın altında açık pembe rengine, 6,6’ ya doğru sarı renge bürünür. 8,0’ ın üstünde kırmızı renk alır.Okulların kull..
39,78TL
Vergiler Hariç:33,71TL
Fenol (Sıvı) 200 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fenol benzen halkasına OH⁻ molekülünün bağlanmasıyla oluşur. Fenoller, aromatik halkaya bir ya da daha fazla hidroksil grubunun bağlandığı aromatik bileşiklerdir. Oda sıcaklığında sıvı haldedir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlar..
37,64TL
Vergiler Hariç:31,90TL
Fenol (Kristal) 200 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fenol benzen halkasına OH⁻ molekülünün bağlanmasıyla oluşur. Fenoller, aromatik halkaya bir ya da daha fazla hidroksil grubunun bağlandığı aromatik bileşiklerdir. Saf halde, renksiz veya beyazdan hafifçe pembeye çalan renkte kristal katı şeklindedir.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul..
64,06TL
Vergiler Hariç:54,29TL
Fehling I Çözeltisi 250 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fehling çözeltisi suda çözünen karbonhidrat ve keton fonksiyonel grupları arasında ayrım yapmak için kullanılan bir ayıraçtır. Aynı zamanda indirgeyici ve indirgeyici olmayan şekerleri ayırt etmek için kullanılan Tollens ayıraçına tamamlayıcı olarak da kullanılır. Test, 1849 yılında Alman kimyager H..
13,89TL
Vergiler Hariç:11,77TL
Fehling II Çözeltisi 200 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Fehling çözeltisi suda çözünen karbonhidrat ve keton fonksiyonel grupları arasında ayrım yapmak için kullanılan bir ayıraçtır. Aynı zamanda indirgeyici ve indirgeyici olmayan şekerleri ayırt etmek için kullanılan Tollens ayıraçına tamamlayıcı olarak da kullanılır. Test, 1849 yılında Alman kimyager H..
78,22TL
Vergiler Hariç:66,29TL
Etil Asetat 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Etil asetat, asetat hidroksil grubunun etoksi ile yer değiştirmesi sonucu oluşan bir bileşiktir. Bu renksiz sıvı bileşik, bazı yapıştırıcılar ve aseton gibi armut suyuna benzer tatlı bir kokuya sahiptir. Zehirli değildir. Suda az çözünür, alkol, keton, eter ve kloroform gibi organik çözücülerin çoğu..
67,66TL
Vergiler Hariç:57,34TL
Eter (Dietil Eter) 1 lt
Çok Yakında
Marka: Rokim
Dietil eter (veya lokman ruhu), kısaca eter ya da etoksietan olarak da bilinen berrak, renksiz, uçucu, kolay yanan ve parlayabilen bir bileşiktir. Kaynama noktası düşük olup karakteristik bir kokusu vardır. Toksisitesi çok düşüktür, zehirsiz sayılabilir. Eterler olarak bilinen kimyasal bileşik sınıf..
202,88TL
Vergiler Hariç:171,93TL
Eriochrome Black T Çözeltisi 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Eosin boyasının mikroskopik incelemelerde en yaygın kullanım alanı, nötral boyaların yapısında yer almasıdır. En tanınmış nötral boyalar tiyazin ve ksanten grubunda yer alan boyar maddelerin karışımlarından oluşmaktadır. Bu boyalar, asidik-bazik, mavi-kırmızı komponentleri bünyelerinde muhafaza eder..
87,61TL
Vergiler Hariç:74,25TL
Eosin Sarısı Çözeltisi 100 ml
Çok Yakında
Marka: Rokim
Eosin boyasının mikroskopik incelemelerde en yaygın kullanım alanı, nötral boyaların yapısında yer almasıdır. En tanınmış nötral boyalar tiyazin ve ksanten grubunda yer alan boyar maddelerin karışımlarından oluşmaktadır. Bu boyalar, asidik-bazik, mavi-kırmızı komponentleri bünyelerinde muhafaza eder..
55,06TL
Vergiler Hariç:46,66TL
Dimetil Tiyoüre 100 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Dimetil tiyoüre, ürenin oksijen atomu yerine kükürt atomunun geçmesiyle oluşmuş üreye benzeyen organik bileşik. Suda ve alkolde çözünür.Okulların kullanımına uygun paketleme ile ortaokul fen veya lise fizik, kimya veya biyoloji laboratuvarlarında deney amaçlı kullanım için hazırlanmıştır. Okul labor..
903,38TL
Vergiler Hariç:765,58TL
Demir Tozu 300 gr
Çok Yakında
Marka: Rokim
Demir talaşı, gevşek demir talaşları yerine daha basit manyetik alan çizim deneyleri için uygundur. Yüksek kaliteli ince demir talaşı içeren sığ, sızdırmaz, plastik bir kap içindedir. Gösteriler için bir tepegöz üzerinde kullanılabilir.Kullanımda, demir tozu basit ince bir düzlem üzerine kabaca serp..
23,98TL
Vergiler Hariç:20,32TL
Gösterilen: 1 ile 100 arası, toplam: 153 (2 Sayfa)