Menü
Sepetim

Wimhurts Cihazı

Wimhurts Cihazı
Çok Yakında
Wimhurts Cihazı
596,26TL
Vergiler Hariç: 505,31TL
100 adet ve üzeri 542,06TL
  • Stok Durumu: Çok Yakında
  • Ürün Kodu: OD.OF.0326

Büyük voltajla küçük akım oluşturan elektrostatik bir araçtır. Tel sürtünme ile oluşturduğu elektriği yükler ve büyük bir voltaj oluşturur. Kolu çevirip plastik plakaların birbirine göre ters yönde dönmesini sağlayarak oluşan kıvılcımları gözlemleyebilirsiniz.


Komple aparat, kauçuk ayaklı ahşap bir taban üzerine monte edilmiştir. Whimshurst cihazı, öğrenci laboratuvarları için yüksek kaliteli statik bir makinedir. Eğlenceli ve etkileyicidir. Sınıfta veya laboratuvar ortamında kullanabilir. Bu cihaz, elektrostatik deneyler için yüksek voltajlı elektrik yükleri oluşturur. Cihaz çalıştırıldığında, çatırtı duyabileceğiniz görünür bir statik elektrik yükü oluşturur. Bu büyüleyici ve eğitici cihazla statik yük, topraklama, voltaj ve daha fazlasını öğrenin.


Okulların fizik ve fen laboratuvarlarında, elektrostatik bilimi, eğitimi ve öğretimi için yapılan deneylerde kullanılan materyaller arasındadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Bu ürünü yüksek miktarlarda talep ediyorsanız indirimli özel fiyatlar ve termin süresi için bize e-posta gönderebilirsiniz.